fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lokaty i inwestycje

Aktywa TFI wzrosły o 1,6 mld zł

Czerwiec okazał się kolejnym, czwartym z rzędu, stosunkowo dobrym miesiącem dla funduszy inwestycyjnych
W ciągu minionego miesiąca wartość środków, jakimi zarządzają towarzystwa funduszy inwestycyjnych, wzrosła o 2 proc. (ok. 1,6 mld zł) do 77,7 mld zł – podała wczoraj Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami.
Za większość wzrostu odpowiada zarządzanie aktywami – ok. 1,2 mld zł. Reszta, ok. 400 mln zł, to nowe wpłaty od klientów. Jak wynika z danych firmy Analizy Online, w czerwcu Polacy najchętniej kupowali fundusze dłużne i pieniężne (saldo nabyć i umorzeń wyniosło ok. 350 mln zł) oraz z ochroną kapitału. Może to znaczyć, że inwestorzy po kilkunastu tygodniach ryzykownych lokat w akcje kierują się w stronę funduszy uważanych za bezpieczne. Ale nie wszyscy. – W czerwcu, podobnie jak w kwietniu i maju, największym zainteresowaniem cieszyły się u nas fundusze akcyjne – mówi Magdalena Bielak z BZ WBK TFI. Podobnie było w PKO TFI.
Eksperci spodziewają się, że wakacyjny lipiec i sierpień przyniesie spadek zainteresowania klientów funduszami. – Jeśli osiągniemy dodatni wynik w sprzedaży, będzie to duży sukces – uważa Zbigniew Jagiełło, prezes Pioneer Pekao TFI.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA