fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

W skrócie

Porównaj się ze światową czołówką Most Admired Companies czyli Najbardziej Podziwianych Firm - zachęca polskie przedsiębiorstwa firma doradcza Hay Group, która na swej stronie internetowej udostępniła bezpłatnie – benchmark „Against the best” czyli narzędzie diagnostyczne służące do oceny praktyk biznesowych z zakresu rozwoju przywództwa, wdrażania strategii biznesowych oraz zarządzania w okresie spowolnienia. W tegorocznym światowym rankigu Most Admired Companies, który Hay Group przygotowuje wraz z magazynem „Fortune” wygrała firma Apple, przed funduszem Berkshire Hathaway, Toyotą Motor i Google. Dlaczego warto się z nimi porównywać? Choćby po to by być podziwianym nawet przy niższych płacach. — Najbardziej podziwiane firmy oferują pracownikom wynagrodzenia podstawowe na poziomie ok. 5 proc. niższym niż inne przedsiębiorstwa w danym sektorze. Przykładają za to większą wagę do polityki wynagradzania, programów zarządzania talentami oraz powiązania systemu płacowego z realizacją strategii biznesowej firmy – wyjaśnia Hay Group.
[i]Więcej [link=http://www.haygroup.com]www.haygroup.com[/link][/i] – Chcemy być jedną z pięciu największych szkół biznesu we Francji i jedną z 15największych w Europie – zapowiadają szefowie CERAM Business School i Groupe ESC Lille, które w lipcu poinformowały o swej fuzji. Nowa jednostka utworzona z połączenia uczelni, której nazwa zostanie ogłoszona przed końcem roku, będzie największą szkołą biznesu we Francji pod względem liczby studentów (5600). Groupe Lille ESC prowadzona przez organizację non-profit, ma 3 tys. studentów, a w CERAM Business School związanej z Izbą Handlową w Nicei studiuje 2600 osób.
Pociąg do pracy- tak nazywa się program który uruchomiła agencja pracy tymczasowej Work Express. Firma oferuje bezpłatne konsultacje swych specjalistów, którzy pomagają osobom szukającym pracy w redagowaniu dokumentów aplikacyjnych i udzielają porad prawnych. Można korzystać z ich pomocy we wtorki w godz. 10-16 w biurach Work Express w Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Grodzisku Mazowieckim.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA