Czy dopłata do wczasów pracownika jest opodatkowana?

[b]Firma dopłaca pracownikom do wypoczynku (wczasy, kolonie, obozy, zielone szkoły, pobyt w placówkach sanatoryjnych). Środki przekazujemy z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Czy jeśli wyjazd całej rodziny (razem z dziećmi) na wczasy jest tylko częściowo dofinansowany, to dopłata będzie opodatkowana? Są one organizowane przez uprawnione podmioty (np. biura turystyczne).[/b]Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników może być zwolnione z podatku, jeśli są spełnione warunki określone w art. 21 ust. 1 pkt 78 ustawy o PIT. Przepis ten mówi o dopłatach do wczasów, kolonii, obozów i zimowisk (także połączonych z nauką), pobytu na leczeniu sanatoryjnym, w placówkach leczniczo-sanatoryjnych, rehabilitacyjno-szkoleniowych i leczniczo-opiekuńczych. Firma dopłaca pracownikom do wczasów, także pierwszy warunek jest spełniony. Następny to organizacja wypoczynku przez uprawniony podmiot. Z pytania wynika, że tak jest w tej sytuacji.Wczasy są finansowane z z...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL