fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Bardzo długa lista płac

Artur Wyrzykowski
filmweb.pl
Na premierę debiutanckiego filmu Artura Wyrzykowskiego, studenta reżyserii, czekaliśmy niemal dwa lata. I pewnie poczekalibyśmy jeszcze dłużej, gdyby w finansowanie projektu nie włączyli się internauci.
„Wszystko” to pierwszy film, który powstał dzięki wsparciu użytkowników sieci. Za pośrednictwem strony Wszystko.net przez dwa lata przekazywali oni pieniądze na produkcję etiudy. W zamian młody twórca umieścił ich nazwiska na tzw. liście płac na końcu filmu.
W sumie na apel Artura Wyrzykowskiego odpowiedziało niemal 700 osób. Do produkcji kosztującej 80 tysięcy złotych dołożyli 28 tysięcy. Pomógł też Polski Instytut Sztuki Filmowej, który przyznał autorowi nagrodę specjalną m.in. za pomysłowość. „Wszystko” to krótka historia pierwszej miłości, w której występują młode gwiazdy ekranu: Marta Żmuda-Trzebiatowska, Antoni Pawlicki, Mateusz Banasiuk oraz Michał Koterski.
Teraz twórcy 16-minutowej komedii zabiegają o wprowadzenie filmu do kin. Nikogo nie dziwi, że zgodnie z założeniem reżysera w przeforsowaniu tego pomysłu mają również pomóc internauci. Na stronie [link=http://www.chcezobaczycwszystko.net]www.chcezobaczycwszystko.net[/link] mogą umieszczać głosy poparcia dla nowatorskiego pomysłu wprowadzenia tego i innych krótkich filmów na duży ekran. Projekt poparło już ponad 2 tysiące osób. [i]Wszystko, Muranów, Warszawa, ul. Andersa 1, tel. 022 831 03 58, wstęp wolny, wtorek (7.07), godz. 21.30 i 22[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA