fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Taniec

Stare intrygi

„Chopin ambiente” fot: Jarosław Cieślikowski
Fotorzepa
Teatralno-taneczna akcja, która przybliża historię miasta? Czemu nie. Na taki pomysł wpadli animatorzy ze Starej Prochoffni, gdzie działają Scena Współczesna i Teatr Tańca Zawirowania.
Organizowany przez dwa zespoły happening przywoła wydarzenia historyczne związane z ich siedzibą. Dzięki temu stara kamienica, na co dzień przysparzająca czasem problemów (np. pełne przystosowanie największej sali do funkcji teatralnej jest niemożliwe ze względu na fakt, że budynek jest zabytkiem), będzie w centrum ich uwagi.
O godz. 15 poznamy historie związane z otwarciem pierwszego mostu warszawskiego i prowadzącej do niego Bramy Mostowej (skwer przy Starej Prochoffni), później widzowie przejdą na ulicę Brzozową, gdzie poznają wydarzenia związane z procesem i powieszeniem zdrajców na Rynku Starego Miasta podczas insurekcji kościuszkowskiej. O godz. 15.40 przedstawione zostaną kulisy intrygi Marii Dogrumowej prowadzącej do próby otrucia Stanisława Augusta Poniatowskiego. A o 16 na Rynku Nowego Miasta – część artystyczna. Przygotowano fragmenty przedstawień Sceny Współczesnej: „Odlot w czasie”, „Elementarz dla mieszkańców miasta Brechta/Weila” i „Dzieła wszystkie Szekspira”.
Pokazy zakończy plenerowa prezentacja choreografii „Chopin ambiente” Teatru Tańca Zawirowania. „Chopin...” to produkcja polsko-hiszpańska, inspirowana twórczością polskiego kompozytora i muzyką etniczną (choć w soundtrack wpleciono też piosenkę Edith Piaf czy utwór flamenco). Spektakl jest ciekawy wizualnie, pierwsza część utrzymana w stylu neoklasycznym ma charakter romantyczny, druga – tańczona w technikach współczesnych – bardziej drapieżny. [i]Happening artystyczny, skwer przed Starą Prochoffnią (Warszawa, ul. Boleść 2), Barbakan, Rynek Nowego Miasta, wstęp wolny, niedziela (5.07), godz. 15 – 17 [/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA