fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Ogród z duszą

PAT
Brytyjski serial dla ortodoksyjnych ekologów. Matt James, narrator, a zarazem doświadczony ogrodnik i architekt zieleni, podpowiada co zrobić, by mieć ogród nie tylko piękny, ale i przyjazny środowisku.
W pierwszym odcinku udaje się do młodego małżeństwa, Jona i Katherine, i bezlitośnie obnaża wszystkie niedoskonałości ich przydomowego kawałka ziemi. Według jego kwestionariusza ogród zdobywa zaledwie dwa punkty na dziesięć możliwych. Największe grzechy to ogromna liczba chwastów i śmieci, a także alejka wyłożona płytami chodnikowymi. Matt zarządza usunięcie z ogródka wszystkiego, co zbędne i uporządkowanie terenu.
Trzeba też pozbyć się łatwo pleniącego się uciążliwego perzu – i to nie za pomocą chemicznego oprysku, ale wideł. Następny krok to użyźnienie ziemi, do czego najlepsza jest ziemia kompostowa. Najlepiej oczywiście mieć własny kompostownik będący źródłem życia dla roślin, ale gdy go nie ma, należy udać się do pobliskiej firmy specjalizującej się w ekologicznym przetwarzaniu roślin na dobroczynną ziemię. Dopiero potem można posadzić rośliny, i to kierując się przed wszystkim... zapachem.
Bo to największy walor ogrodu według Matta. Pozostaje wymiana chodnikowych płyt na gliniane płytki wyrabiane z użyciem wody deszczowej. Surowa lekcja ekologii, a wszystko po to, by – jak mówi gospodarz programu – dokonała się przemiana ogrodu z ekologicznego wstydu w ekologiczną chlubę...
[i]11.20 | TVP 1 | sobota[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA