Polityka

Zalewski z Platformą

Były wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości w piątek wstąpił do Klubu PO
– To ważna decyzja, nasz nowy klubowy kolega to znany ekspert od polityki zagranicznej. Kompetencje, kwalifikacje, zawsze na najwyższym poziomie – chwali Pawła Zalewskiego szef Klubu Parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski.
O tym, że Zalewski, kandydat do europarlamentu z warszawskiej listy Platformy, wstąpi do jej Klubu, „Rz” informowała w piątek. – Ci, którzy chcą reform, modernizowania Polski, powinni współpracować. Filozofia – im gorzej, tym lepiej, jest najgorszą filozofią dla państwa – uzasadniał Zalewski swoją decyzję na wspólnej z Chlebowskim konferencji prasowej.
Na pytanie, czy wstąpi także do ugrupowania Donalda Tuska, odpowiedział, że procedura przyjmowania do partii jest długa i na wszystko przyjdzie czas. Paweł Zalewski, dawny szef Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, był poważnym kandydatem na szefa MSZ w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza. Z PiS odszedł w grudniu 2007 r. Wcześniej zrezygnował z funkcji wiceprezesa tego ugrupowania. Razem z Ludwikiem Dornem i Kazimierzem Ujazdowskim skrytykował sposób zarządzania partią przez presesa Jarosława Kaczyńskiego.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL