Teatr

Sztuka tylko dla solistów

W piątek teksty Charlesa Bukowskiego wyśpiewa Justyna Szafran
Fotorzepa, Bartosz Siedlik
To jedyny w Polsce przegląd poświęcony sztuce monodramu, który nie dzieli wykonawców na profesjonalistów i amatorów.
Na scenie jest miejsce zarówno dla teatrów zawodowych, jak i nieinstytucjonalnych oraz offowych. Organizatorzy z Teatru Konsekwentnego. układając program. kierowali się wyłącznie poziomem artystycznym przedstawień.
Po serii występów gościnnych impreza wkracza w decydującą, konkursową część. 12 zakwalifikowanych do finału produkcji prezentowanych będzie w Starej Prochoffni przez cały weekend, od popołudnia do późnego wieczoru. Najlepsze wybierze jury, a stawką jest 10 tys. zł w puli nagród. Zobaczymy spektakle z całej Polski. W piątek Weronika Szczawińska z olsztyńskiego Teatru im. Jaracza przedstawi monolog „Jackie. Śmierć i księżniczka” Elfriede Jelinek, w którym austriacka noblistka inspirowała się biografią Jackie Kennedy. Justyna Szafran z wrocławskiego Teatru Capitol zaśpiewa teksty Charlesa Bukowskiego w spektaklu zatytułowanym „Rzecze Budda Chinaski”. Albert Osik ze słupskiego Nowego Teatru przyjedzie z monodramem „Traumnovelle” Arthura Schnitzlera.
W sobotę ciekawie zapowiada się występ Przemysława Gąsiorowicza ze spektaklem „Gombrotypy”. Wśród niedzielnych wydarzeń – monodram „Przyj, dziewczyno, przyj!” przygotowany przez słupski Teatr Rondo na podstawie tekstu Tadeusza Różewicza. Poza spektaklami konkursowymi nie zabraknie imprez towarzyszących. Hitem okaże się zapewne piątkowy koncert projektu Czesław Śpiewa. Jego występy przypominają minispektakle i świetnie wpisują się w formułę tego przeglądu. [i]7. Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego, Stara Prochoffnia, Warszawa, ul. Boleść 2, karnet na wszystkie spektakle: 160 zł, bilety na spektakle konkursowe: 20 i 15 zł, spektakle gościnne: 40 i 35 zł, rezerwacje: tel. 0509 780 261, piątek (22.05) – niedziela (24.05)[/i]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL