Społeczeństwo

Spór o Katarynę

Andrzej Czuma
Fotorzepa, Seweryn Sołtys
Syn szefa resortu sprawiedliwości zagroził procesem znanej blogerce
Kataryna w swoim blogu na portalu Salon24. pl skrytykowała ministra sprawiedliwości. 9 maja „Newsweek” napisał, że podczas wizyty w USA Andrzej Czuma spotykał się z prokurator generalną stanu Illionois, aby lobbować w swej prywatnej sprawie.
Minister zażądał od gazety sprostowania, co Kataryna skomentowała: „jestem dziwnie przekonana, że lada dzień informacje »Newsweeka« się potwierdzą i okaże się, że minister sprawiedliwości kolejny raz minął się z prawdą”. Syn szefa resortu Krzysztof Czuma zażądał wczoraj wykasowania tego wpisu, a także zagroził procesem blogerce i administracji portalu Salon24.pl, jeśli Kataryna „nie zostanie zobligowana do zaprzestania pisania kłamstw o Andrzeju Czumie”.
– Jestem skonsternowany tym, że blogerzy tworzący portal społecznościowy są atakowani i straszeni przez syna ministra sprawiedliwości – mówi „Rz” Igor Janke, właściciel Salonu24.pl i współpracownik „Rz”. Blogerka sprawy nie lekceważy. – Jak się chce człowieka dopaść, to można na sto różnych sposobów – komentuje w rozmowie z „Rz” Kataryna. W blogu Janke napisał: „w swoich pierwszych e-mailach Krzysztof Czuma pisał w sposób niewybredny o blogerach Salonu24 (o jednym per »s-syn«, o Katarynie per »wredny babsztyl«). Nie nagłaśnialiśmy tego, bo mieliśmy nadzieję, że to jednorazowy wyskok syna ministra. (...) Krzysztof Czuma próbuje wykorzystać swoją wyjątkową pozycję do wywierania gróźb na nas – właścicieli Salon24.pl i na blogerów. To groźne”. – Gdyby to brat ministra Ziobry straszył blogerów i komentatorów, byłby raban na pół Europy – podkreśla Kataryna. Krzysztof Czuma nie chciał wczoraj odpowiedzieć na pytania „Rz”.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA