Muzyka

Ludzie z pomysłem

Zespół, który zapewnił sobie bardzo oryginalną promocję. Nie dość, że pochodzi z Wołomina, który cieszył się przed laty wyjątkowo złą sławą, to na trasę promującą debiutancki krążek „Megalomania” wybrał oprócz klubów także więzienia, a na początku 2007 r. ruszył w podróż z trupą cyrkową.
Niech nie zmylą nas pozory, Plateau nie gra gotyku ani metalu, ich muzyka to bardzo melodyjny rock niestroniący chwilami od krytyki popkultury i świata show-biznesu.
Piosenka z ich drugiego albumu „Nic nie pachnie jak Ty”, z gościnnym udziałem Renaty Przemyk, dostała się na listy przebojów, a klip cieszył się wielką popularnością na portalach. Utwór spędził na Liście Trójki prawie pół roku, zapewnił też grupie występ na Festiwalu Top Trendy 2008. Przemyk opowiadała, że ta piosenka liryczna i wzruszająca nie ujęłaby jej tak, jak kultura tzw. starej szkoły członków zespołu – trochę wrażliwej nieśmiałości w połączeniu ze studenckim luzem. To zapewne skazuje na sukces najnowsze dziecko Plateau, płytę, która wyraźnie wskazuje, jak zespół rozwija się, podążając obraną przez siebie drogą. „Krótka wiadomość tekstowa” jest ostrzejsza, bardziej surowa i gitarowa. Nacisk położono na kompozycje, sprawnie przygotowane i zagrane (nad ich realizacją czuwał Tomasz Bonarowski).
Jako support zagra w No Mercy Eho lubiący brzmienia hard i funk. [i]Plateau, No Mercy, Warszawa, ul. Bema 65, bilety: 10 zł, rezerwacje: tel. 0517 153 061, czwartek (21.05), godz. 20[/i]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL