fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Krótko w kraju

[srodtytul]Z nowelą do Trybunału[/srodtytul]
Czy nowelizacja prawa budowlanego, którą Sejm uchwalił 23 kwietnia, jest zgodna z konstytucją? Rzecznik praw obywatelskich zwrócił się do prezydenta RP, aby ten rozważył wystąpienie do Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie. Zastrzeżenia rzecznika budzi m.in. likwidacja pozwoleń na budowę i zastąpienie ich zgłoszeniem i rejestracją inwestycji. To może naruszać prawo obywateli m.in. do współdecydowania o inwestycjach, jakie będą wyrastać obok ich domów.
[srodtytul]Popularne z dopłatą[/srodtytul]
Banki udzielają coraz więcej kredytów w ramach rządowego programu dopłat „Rodzina na swoim”. Jak podaje Bank Gospodarstwa Krajowego, w kwietniu udzielono 2288 kredytów na łączną kwotę ponad 396 mln zł. Dla porównania: w lutym udzielono 1319 kredytów na kwotę 200 mln zł, a w marcu – 2203 na 361 mln zł. Kredyty z dopłatami są dziś dostępne w dziewięciu bankach, które podpisały umowę z BGK.
[srodtytul]Hala zamiast stadionu[/srodtytul]
Najpóźniej do końca września samorząd Gliwic zamierza ogłosić przetarg na wykonawcę hali widowiskowo-sportowej Podium. W obiekcie, który ma być gotowy do jesieni 2012 roku, będą organizowane targi branżowe, koncerty i imprezy sportowe. Inwestycja pochłonie ok. 365 mln zł. 15-tysięczna hala, która wyrośnie w miejscu niszczejącego Stadionu Dwudziestolecia, ma być jednym z największych tego typu obiektów w Polsce.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA