fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Pierwsze życie stołu

Rzeczpospolita
Włoski tygodnik „L’Espresso” uznał Polkę Agnieszkę Lasotę za jedną z dziesięciu najbardziej obiecujących projektantek młodego pokolenia
Na kwietniowych targach I Saloni w Mediolanie Lasota pokazała zaprojektowany przez siebie stół „z pamięcią”. Stary, drewniany wiejski mebel otoczyła gablotą z polaryzowanego szkła. Jego poprzednie życie – zarysowania, wytarcia, sęki i zniszczenie – zastygło w środku jak życie owada w bursztynie.
Agnieszka Lasota jest absolwentką architektury wnętrz warszawskiej ASP oraz Instituto Europeo di Design w Mediolanie. Przez sześć lat pracowała w magazynie „Twój Styl”, tworzyła wyposażenie wnętrz „Fashion bar” dla międzynarodowej stacji telewizyjnej Fashion TV. Projektowała meble, wnętrza hoteli, restauracji i sklepów w Polsce i we Włoszech.
Jej najnowszy projekt to lampa „wiecha”, pomyślana jako tani przedmiot dla młodych ludzi, którzy nie mają pomysłu ani pieniędzy na oświetlenie nowego mieszkania. Na obręczach z plastikowej żyłki projektantka zawiesiła kolorowe wstążeczki, podobne do tych, jakimi dekoruje się w maju wiejskie kapliczki. Kolor i ułożenie wstążeczek można zmieniać w zależności od upodobań i koloru wnętrza.
– Mój stół to obiekt artystyczny, lampa – demokratyczny, tani design dla każdego mieszkania – powiedziała „Rz” Agnieszka Lasota. Lampa będzie kosztowała około 80 zł.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA