Cztery dni na przekazanie pieniędzy przez komornika

Fotorzepa, Dariusz Majgier DM Dariusz Majgier
[b]Poręczyłem za znajomego kredyt, ale go nie spłacił, więc ja musiałem to zrobić. Komornik ściągał z mojej pensji kolejne kwoty. Ostatnią prawie przed dwoma laty. Teraz, kiedy wystąpiłem o kredyt dla siebie, bank mi odmówił, okazało się bowiem, że jestem w rejestrze dłużników, gdyż ostatnią kwotę komornik wpłacił do banku dopiero przed dwoma miesiącami. Jakie w tym względzie obowiązują komornika zasady, terminy? Czy mam jakieś uprawnienia w stosunku do niego? – pyta czytelnik.[/b][b]Tak.[/b] Zasady obowiązujące komornika są dość proste. Zgodnie z art. 22 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=0B2E0FA8F5B776B634851D8E4D04D48F?id=183360]ustawy o komornikach sądowych i egzekucji[/link] ma on obowiązek przekazać uprawnionemu wierzycielowi (w tej sprawie – bankowi) wyegzekwowane należności w terminie czterech dni. A jeżeli dopuści do opóźnienia, jest obowiązany zapłacić odsetki od kwot otrzymanych i nierozliczonych w termin...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL