fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Sprawca przecieku odszukany na Naszej Klasie

Profil Andrzeja Z. na portalu Nasza Klasa
Internauci znaleźli na portalu Nasza Klasa sprawcę przecieku testów gimnazjalnych - Adama Z. Na profilu nastolatka rozgorzała ostra dyskusja na temat jego postępowania.
Na społecznościowej witrynie nie trudno było odnaleźć 18-latka, który przyznał się do umieszczenia odpowiedzi do testu gimnazjalnego w sieci.
Internauci od razu przypuścili atak na chłopaka. "Kur..!I bez twoich pierd... wycieków se dobrze poradziliśmy. Przez ciebie mogą nam popierd... powtórke jeb... kretynie!" - napisał jeden z użytkowników portalu. Większość z obraźliwych opinii jest jednak na bieżąco kasowana ze strony.
Inni, jak Rafał, pouczają nastolatka. "Mogłeś przynajmniej skorzystać z PROXY ;/ albo jakiegokolwiek maskowania :( Szkoda że Cie wsadzą do paki" - pisze internauta.
Niektórzy starają się wspierać Adama Z.. "Ale żal mi was, chłopak chciał dobrze. Nie udało mu się trudno. Ale i tak zrobil dobrze, bo te testy to nie jest cos ważnego.... " - wyraził swoją opinię Adrian.
"Ej ludzie! Każdy może popełnić błąd. Głupio wyszło ale on na pewno chciał dobrze. Zastanówcie się nad sobą sami. Na pewno gdybyście mogli skorzystalibyście z tych odpowiedzi. Sama dziś pisałam test. Nie był trudny. A wy sobie darujcie. A gazeta która podała jego profil na nk świetnie ukryła dane. pogratulować." - wtóruje mu Alicja z Czerska.
Zdarzają się nawet podziękowania. "Ci co mają do ciebie pretensje, że będą musieli powtarzać egzamin są popieprzeni :/ Trzeba było nie ściągać, a nie mieć teraz pretensje! Ja nie ściągałem ale i tak wielkie dzięki za to co zrobiłeś! Ale niestety to jest Polska i ktoś musiał wykonfidentować, że są odpowiedzi w internecie!! :/" - napisał Filip.
W sprawie przecieku testów gimnazjalnych (odpowiedzi do egzaminu humanistycznego) została zatrzymana Joanna P. dyrektorka niepublicznego gimnazjum fundacji "Dyslektyk" - [link=http://www.zw.com.pl/artykul/2,356109_Przeciek_wyszedl_z_Reytana.html]ujawniło dziś Życie Warszawy[/link].
Dyrektorka gimnazjum nie przyznaje się do winy.
Kryminalni zatrzymali też sprzątaczkę ze szkoły. Jest ona spokrewniona z Adamem Z. 18-letnim, niepracującym mieszkańcem Pragi Południe, który zdobył test i umieścił go w internecie.
Policja zatrzymała też dziś samego nastolatka, ale po przesłuchaniu w charakterze świadka został zwolniony do domu.
Wczoraj prawie 480 tys. uczniów III klas z około 7 tys. gimnazjów w całym kraju rozwiązywało test z wiedzy humanistycznej - pierwszą część egzaminu gimnazjalnego. Uczestnictwo w egzaminie jest jednym z warunków ukończenia gimnazjum. Wszyscy uczniowie w Polsce rozwiązywali takie same zadania.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA