fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Ich troje i miłość?

Suka (Agnieszka Warchulska) jest uwikłana w związki z dwoma mężczyznami
Materiały Promocyjne
Ona, on i ten trzeci to bohaterowie nowoczesnego trójkąta miłosnego. Starają się testować różne dostępne im opcje dramatów życiowych. Ale czy w świecie konsumpcji i zblazowania prawdziwa miłość jeszcze istnieje?
Spotykają się na basenie pewnego upalnego dnia, zakochują się w sobie i zamieszkują razem. Biedny Ja i Suka spędzają wspólnie letnie wieczory, chodzą na sushi i do kina. Wydaje im się, że ich historia jest już na dłużej. Przypadkiem pojawia się jednak tajemniczy ten trzeci, Jej Nowy Koleś, omyłkowo wzięty za znajomego Biednego Ja. Para swoje przeżycia będzie opowiadać właśnie jemu, początkującemu pisarzowi.
Trochę pod jego wpływem, trochę z nudy i niezdecydowania Biedny Ja dojdzie do wniosku, że Suka nie jest jednak kobietą jego życia. Ale kiedy ona zwiąże się z Nowym Kolesiem, jej były chłopak będzie natrętnie wracał do ich wspólnego życia, odprawiał miłosne rytuały, a nawet pojedynkował się dla niej.
Wszystko to przypomina klasyczną historię miłosną, w wydaniu Walczaka doprawioną jednak autokomentarzami, wtrętami dotyczącymi struktury narracji i kryzysu tożsamości postaci scenicznych.
Piotr Jędrzejas, reżyser tego tekstu, przygotował też jego prapremierę na scenie Teatru Ludowego w Krakowie. W Warszawie oglądamy częściowo powtórzoną obsadę krakowskiego przedstawienia: Błażeja Wójcika i Tadeusza Łomnickiego w dwóch rolach konkurujących ze sobą mężczyzn.
[link=http://www.tat.pl/]Laboratorium Dramatu[/link]
[i]Biedny Ja, Suka i Jej Nowy Koleś, dramat Michała Walczaka, reż. Piotr Jędrzejas, wyk. Agnieszka Warchulska, Błażej Wójcik, Tadeusz Łomnicki, Laboratorium Dramatu, Warszawa, ul. Olesińska 21[/i]
[ramka]KONKURS
Dla naszych czytelników mamy zaproszenia na spektakle:
11 grudnia (piątek) - "Biedny Ja, Suka i Jej Nowy Koleś" - 3 podwójne zaproszenia
12 grudnia (sobota) - TANGO laboratorium - 3 podwójne zaproszenia
13 grudnia (niedziela) - TANGO laboratorium - 3 podwójne zaproszenia
Wygra dziewięć pierwszych zgłoszeń na adres [mail=kultura@rp.pl]kultura@rp.pl[/mail]. W temacie prosimy wpisać tytuł spektaklu.
[b]Znamy już zwycięzców, poinformujemy ich drogą elektroniczną. Dziękujemy za udział w konkursie :)[/b]
[link=http://www.facebook.com/pages/Serwis-Kulturalny-rppl/140157390741]Zostań fanem serwisu na Facebooku[/link] - informacje o konkursach - zaproszenia na koncerty, do teatru, ciekawe książki. [/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA