fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Interwencja na hiszpańskim rynku bankowym

Caja Castilla-La Mancha
AFP
Po dwóch nieudanych próbach przejęcia hiszpański rząd dokapitalizuje średniej wielkości bank Caja Castilla La Mancha. Pierwszy raz od 16 lat
[link=http://portal.ccm.es/]Caja Castilla La Mancha[/link] to regionalny bank z milionem klientów i pięciuset oddziałami. Hiszpański rząd za pośrednictwem zasili go kwotą do 9 mld euro. Caja Castilla ma około 3 mld euro nieściągalnych pożyczek.
Władzę w spółce objął trzyosobowy zarząd komisaryczny. Bank pozostanie wypłacalny - zapewnia bank centralny. - Hiszpański system finansowy jest wciąż bardzo solidny, nikt nie jest odporny na trudną sytuację ekonomiczną. Caja Castilla odpowiada za 1 proc. hiszpańskiego rynku finansowego – uspokaja minister gospodarki i finansów Pedro Solbes.
- Interwencja oznacza, że hiszpański system finansowy nie jest odporny na międzynarodowe zawirowania – uważa Ignacio Soto Palacios, analityk Banesto Bolsa. Kurs akcji hiszpańskich banków Banco Popular i największego Banco Santander traciły dziś na giełdzie w Madrycie odpowiednio 7,9 i 5,8 proc.
Źródło: bloomberg.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA