fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Czy księgowanie na zlecenie jest opodatkowane

Fotorzepa, dp Dominik Pisarek
Czy prowadzenie na zlecenie prostej ewidencji podatkowej podlega VAT? Pytanie wydaje się proste, ale w rzeczywistości wcale takie nie jest. Tymczasem bez odpowiedzi nie da się ustalić, czy świadczący takie usługi ma płacić VAT, czy nie
[b]– W artykule „[link=http://www.rp.pl/artykul/260425.html]Czy zwykła ewidencja to już doradztwo?[/link]” przeczytałem, że księgowy, który chce prowadzić na zlecenie jedynie prostą księgę przychodów i rozchodów, nie może korzystać ze zwolnienia z VAT. Bo w świetle przepisów świadczy usługi doradztwa podatkowego, a to wyklucza zwolnienie. Mam jednak wątpliwości, czy prowadzenie ewidencji na podstawie zlecenia jest w ogóle opodatkowane VAT. Moim zdaniem, wykonując takie usługi na zlecenie, nie podlegam VAT, co wynika z art. 15 ust. 3 pkt 3 ustawy o tym podatku (w innej firmie jestem zatrudniony na umowę o pracę). A skoro nie podlegam VAT, to w ogóle nie dotyczy mnie problem wyboru zwolnienia[/b] – pisze czytelnik DF.[srodtytul]Czy to jest działalność gospodarcza[/srodtytul]Czytelnik ma rację twierdząc, że najważniejsze jest rozstrzygnięcie, czy wykonywanie przez niego usług doradztwa podatkowego podlega VAT. Słusznie sięga do art. 15 ust. 3 pkt 3 ustawy o po...
REKLAMA
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA