fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dane gospodarcze

Kotecki: Wzrost w I kwartale może osiągnąć 2 proc.

Wiceminister finansów Ludwik Kotecki
Fotorzepa, dp Dominik Pisarek
Resort finansów szacuje, że wzrost zwolni w I kwartale do 2-1,5 proc. Produkcja ma spaść w marcu do 10 proc., a gospodarka odbić się w II połowie roku
Na początku marca wiceminister szacował wzrost na około 2 proc. Wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska powiedziała dziś jednocześnie, że wzrost w I kwartale może zwolnić poniżej 2 proc.
- To będzie Polskę wyróżniało na tle innych krajów regionu – uważa Kotecki. Wzrost napędzać mają usługi, budownictwo oraz popyt konsumpcyjny. - Produkcja przemysłowa w lutym okazała się zgodna z naszymi wcześniejszymi szacunkami (około minus 15 proc.). Te dane są lepsze (14,3 proc.) niż większość prognoz rynkowych i po wyrównaniu sezonowym pokazują lekki wzrost produkcji w ujęciu miesięcznym – powiedział wiceminister.
- Obecny kurs złotego będzie sprzyjał eksportowi. Bardziej wyraźnego odbicia gospodarczego można spodziewać się w drugiej połowie roku za sprawą poprawy, a przynajmniej ustabilizowania sytuacji w krajach Unii Europejskiej i pozytywnego efektu bazy - dodał Kotecki. W IV kwartale tempo wzrostu PKB wynosiło 2,9 proc.
Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA