fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Granie ponad podziałami

U naszych wschodnich sąsiadów wciąż niedobrze się dzieje. Paradoksalnie dzięki temu możemy usłyszeć wiele dobrej, niekonwencjonalnie zestawionej muzyki. Polacy, organizując specjalne wieczory, bardzo się do tego przyczyniają. Na zdjęciu Tymon Tymański, który w sercu ma wolnościowe poglądy (wydał m.in. płytę „Free Tybet”)
Życie Warszawy, Darek Golik DG Darek Golik
Po serii ciekawych koncertów postulujących ideę wolnej Białorusi, obliczonych na mniejszą widownię, przyszedł czas na wielki finał akcji. Niedziela na placu Teatralnym to święto muzyki.Wystąpią wykonawcy różnych gatunków i pokoleń.
Wręcz nie wypada wybierać spośród zacnego towarzystwa największych gwiazd. Ale zróbmy to. Główną atrakcją są ci artyści, którzy przebili się do świateł reflektorów, zachowując alternatywny charakter swojej twórczości – Tymon Tymański, Adam Nowak, Czesław Śpiewa. Dowodzą oni, że można dziś zaciekawić słuchaczy eksperymentatorskim jazzem, poetyckim klimatem czy nawet popem odartym uprzednio z kiczu i banału.
Organizatorzy z rozmachem zakrojonego koncertu wykazali się nie tylko światopoglądowym idealizmem czy dobrym gustem, ale też rozsądkiem. Obecność Grzegorza Markowskiego i Sidneya Polaka usatysfakcjonuje przecież zarówno łowców celebrytów, jak również studentów wciąż zakochanych w Perfekcie bądź T.Love. Wielbicieli żeńskiej wokalistyki najbardziej ucieszy zaś prekursorka czarnych brzmień Halina Frąckowiak. Nie powinni zapomnieć o Gabie Kulce wprawnie lawirującej między piosenką autorską, jazzem i rockiem. Przed warszawiakami staje również szansa na zorientowanie się w ewolucji muzyki reggae. Z jednej strony Izrael – chowający za symbolami wywrotowe treści, budujący w latach 80. coś z niczego. Z drugiej EastWest Rockers, ze zgoła
hiphopowym potokiem słów, zbrojny w nowoczesne, przebojowe produkcje. Pomiędzy nimi rastamańska kraina łagodności, jamajskie inspiracje ubrane w śpiewną formę. Jakby powiedział Jurek Owsiak: – Oj, będzie się działo! [i]Solidarni z Białorusią, pl. Teatralny, wstęp wolny, informacje: [link=http://www.wolnabialorus.pl" target="_blank]www.wolnabialorus.pl[/link], niedziela (22.03), godz. 16[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA