fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

"Baader – Meinhof" - KONKURS

"Baader – Meinhof"
Materiały Promocyjne
Film „Baader – Meinhof” to historia powstania jednej z najsłynniejszych organizacji terrorystycznych ubiegłego stulecia - RAF (Red Army Fraction – Frakcja Czerwonej Armii)
Podczas wizyty szacha Iranu w Berlinie dochodzi do krwawo stłumionych przez policję zamieszek na ulicach miasta. To stanie się iskrą, która poderwie dwoje młodych ludzi: Andreasa Baadera i Ulrike Meinhof do stawienia oporu przeciwko prawicowym tendencjom polityki rządu i stanie się przyczyną powołania tajnej organizacji.
Wkrótce znana ona będzie całemu światu jako RAF (Red Army Fraction – Frakcja Czerwonej Armii), odpowiedzialna w latach 70 – tych za zamachy bombowe, kradzieże i morderstwa. Działalność RAF doprowadziła w 1977 r. do poważnego kryzysu w państwie, zwanego „niemiecką jesienią”. Scenarzysta i producent Bernd Eichinger („Pachnidło”, „Upadek” ) wraz z reżyserem Uli Edelem („Piekielny Brooklyn”) przenieśli na ekran powieść Stefana Austa „Der Baader Meinhof Komplex”.
Film po nominacji do tegorocznego Złotego Globu w kategorii: „Najlepszy Film Zagraniczny”, otrzymał także nominację do Nagrody BAFTA oraz Oscara. Dla Bernda Eichingera – scenarzysty i producenta tego filmu było to już trzecie oscarowe wyróżnienie (w 2003 r. Oscar za „Nigdzie w Afryce”, który wyprodukował, oraz nominacja do Oscara w 2004 r. za „Upadek” – produkcja i scenariusz). Za świetną pracę kamery w tym filmie, autor zdjęć - Rainer Klausman, został uhonorowany Brązową Żabą na ubiegłorocznym Festiwalu Plus Camerimage. [link=http://monolith.pl/uploads/tx_usermonolith/mein_zwiastun_mov_01.mov" target="_blank]Zobacz zwiastun[/link] [ramka]KONKURS Dla naszych czytelników, którzy odpowiedzą poprawnie na pytanie: W jakiej kategorii film "Baader-Meinhof" był nominowany podczas tegorocznego rozdania Oscarów? a) Najlepsza muzyka b) Najlepszy film nieanglojęzyczny c) Najlepszy montaż d) Najlepszy dźwięk mamy książki wydawnictwa Czarne "Teresa". Steve Sem-Sandberg opisał historię Urlike Meinhof. Listy prosimy wysyłać na adres [link=mailto:kultura@rp.pl]kultura@rp.pl[/link]. Wygrywa osiem pierwszych zgłoszeń. Start konkursu: środa (18.03); godz. 12.00 [b]Znamy już zwycięzców. Dziękujemy za udział w konkursie :)[/b][/ramka]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA