fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Karnet na fitness to przychód podwładnego

Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Czy jeśli sfinansuję pracownikom karnety do klubu fitness (ze środków obrotowych, które nie tworzą zakładowego funduszu świadczeń socjalnych), będę musiał ich wartość doliczyć do przychodów pracowników podlegających opodatkowaniu?
[b]Tak[/b] Przychodem z pracy są bowiem dla pracowników nie tylko wynagrodzenia, ale również inne świadczenia (zarówno pieniężne, jak i niepieniężne). Co prawda nie w każdym wypadku powstanie konieczność doliczenia wartości karnetu do przychodu. Czasem będzie można skorzystać ze zwolnienia. Aby jednak tak się stało, trzeba spełnić określone warunki.Przede wszystkim wartość takiego świadczenia, łącznie z pozostałymi świadczeniami rzeczowymi, nie powinna przekraczać w skali roku 380 zł. Ważne jednak, by była sfinansowana w całości ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych lub funduszy związków zawodowych. Warunki takie określa art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.[b]W sytuacji opisanej przez czytelnika ze zwolnienia tego nie uda się skorzystać, gdyż zakup karnetów finansowany jest ze środków obrotowych pracodawcy.W takim wypadku nie pozostaje nic innego, jak tylko doliczyć jego wartość do pozostałych ...
REKLAMA
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA