fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Medialny konflikt o nagrodę Grand Press

Bogdan Rymanowski z trofeum
Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Wiceszef „Gazety Wyborczej“ skrytykował wybór Bogdana Rymanowskiego na Dziennikarza Roku. TVN24 odwołała program, w którym miała wziąć udział dziennikarka tej gazety
Widzowie nie zobaczyli dziś „Skanera Politycznego“ w TVN24. Jak dowiedziała się „Rz“ przyczyną odwołania programu był [link=http://wyborcza.pl/1,76842,6079642,Niedziennikarz_Roku.html" "target=_blank]komentarz Piotra Pacewicza w „GW“[/link].
Wicenaczelny gazety skrytykował wybór Bogdana Rymanowskiego (TVN) na dziennikarza roku miesięcznika Press. Argumentował, że choć dziennikarze prasowi otrzymali wszystkie nagrody za konkretne osiągnięcia, to w wyborze Dziennikarza Roku ogranicza się do nazwisk telewizyjnych. Nazwał Rymanowskiego „niedziennikarzem roku“ i oceniał, że w programach „stosuje metodę podkręcania pyskówki“. „Co takiego ważnego Bogdan Rymanowski ma do przekazania Polakom? Na czym się zna? Jakich wartości broni? Co ujawnia, czego byśmy nie wiedzieli?“ – pyta Pacewicz.
TVN24 postanowiła odwołać „Skaner Polityczny“, którego gośćmi mieli być Dominika Wielowieyska z „GW“ i Piotr Semka z „Rz“. – Decyzja była częściowo spontaniczną reakcją na całą sytuację. Uznaliśmy, że nie powinno dojść do sytuacji, w której dziennikarka „Gazety“ będzie komentować całe zajście zanim nie opublikujemy swojego oświadczenia w tej sprawie – mówi „Rz“ Karol Smoląg rzecznik TVN.
Wieczorem szef TVN24 Adam Pieczyński odpowiedział Pacewiczowi. „Możesz krytykować Rymanowskiego, wydziwiać, że Lis zaprasza tych, a nie innych gości. Może Durczok, Pochanke, Olejnik to po prostu pseudodziennikarze? Tak jak Rymanowski. Tylko sadzają tych gości i rozmawiają z nimi. Niczego nie tłumaczą, nie są tak dociekliwi, jak „Gazeta“, nie są tak mądrzy jak „Gazeta“, nie są tak profesjonalni jak „Gazeta“ – napisał Pieczyński.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA