fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Dziś decyzja Lewicy w sprawie pomostówek

Grzegorz Napieralski
Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Klub Lewicy zdecyduje, jak się zachować w głosowaniu nad wetem prezydenta w sprawie emerytur pomostowych. Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski zdementował informacje o porozumieniu z Platformą Obywatelską w głosowaniu nad odrzuceniem prezydenckiego weta do ustaw zdrowotnych.
Napieralski powiedział w "Sygnałach Dnia", że jeszcze dziś klub poselski Lewica podejmie decyzję, jak zachowa się w głosowaniu nad wetami w sprawie emerytur pomostowych oraz ustawy o odrolnieniu gruntów miejskich.
Szef SLD podkreślił, że politycy PO błędnie łączą ustawę o świadczeniach przedemerytalnych dla nauczycieli z ustawą o emeryturach pomostowych. Dodał, że ma nadzieję na współpracę z PO w tej sprawie - bez względu na stanowisko SLD co do "pomostówek".
SLD jest natomiast gotowe poprzeć koalicję w głosowaniu nad innymi wetami prezydenckimi. Grzegorz Napieralski podkreślił, że każdy przypadek jest analizowany osobno. Na przykład władze klubu poselskiego podjęły decyzję o głosowaniu za odrzuceniem weta do ustawy ratyfikującej europejską konwencję w sprawie kontaktów z dziećmi.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA