fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

  • 25.08.2019

Czy zwrot składek jest przychodem?

[b]Jestem rencistą, prowadzę działalność gospodarczą. Opłacam podatek w formie ryczałtu. Dostaję z PFRON zwrot za składkę ZUS. Gdzie powinienem ująć ten zwrot?[/b]Od 1 stycznia 2007 r. nie obowiązuje już zwolnienie z podatku dochodowego refundacji otrzymywanych z PFRON. Dlatego w momencie wpływu refundacji na rachunek bankowy czytelnik powinien wykazać przychód z działalności gospodarczej. Zakładamy bowiem, że wcześniej czytelnik odliczał składki, które są teraz refundowane z PFRON, od swojego przychodu do opodatkowania (na podstawie art. 11 ust. 1 [link=http://aktyprawne.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=77426]ustawy z 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, DzU nr 144, poz. 930 ze zm.[/link]).Tylko w sytuacji, gdyby czytelnik ich wcześniej nie odliczał, nie musi ich teraz doliczać do przychodu.Więcej na ten temat piszemy w artykule [link=http://www.rp.pl/artykul/120584,133064_Odzysk...
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA