fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Złoty słabszy, rynek czeka na RPP

W poniedziałek kurs złotego tracił wobec euro, przekraczając poziom 4 zł. Polska waluta umocniła się natomiast nieznacznie wobec dolara. Ceny obligacji bez zmian.
Wieczorem za euro płacono 3,9928 zł, a dolar kosztował 2,9184 zł. Kurs eurodolara wynosił 1,3667. – Złoty cały czas jest słaby. Po silniejszym otwarciu szybko stracił, sięgając nawet powyżej 4 zł za euro. Nastrój jest negatywny, nawet pomimo rosnącego na świecie kursu eurodolara. W średnim terminie trend osłabiania złotego może się utrzymać – powiedział Bogumił Modzelewski z BGK.  Dilerzy zauważyli, że obniżka stóp na Węgrzech nie miała długofalowego negatywnego wpływu na forinta, i wydaje się im, że ewentualna obniżka stóp w Polsce będzie miała mały wpływ na kurs krajowej waluty. Rynek decyzję Rady pozna 23 grudnia. Ekonomiści prognozują, że RPP obniży stopy po raz drugi w tym roku, tym razem o 25 pkt bazowych.
Na rynku dłużnych papierów skarbowych panowała w poniedziałek mała płynność. – Jeśli RPP obniży stopy o 25 pkt, to rynek może to gorzej odebrać i ceny mogą spaść – prognozuje Maciej Kuczek z Fortis Banku.W poniedziałek wieczorem rentowność obligacji dwuletnich wynosiła 5,5 proc., rentowność pięciolatek i dziesięciolatek to odpowiednio 5,61 proc. i 5,66 proc.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA