fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prenumerata do kosztów 2008 r.

Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
[b]Jestem właścicielem małej firmy, prowadzę księgę przychodów i rozchodów według tzw. metody uproszczonej. Zaprenumerowałem specjalistyczne czasopisma na przyszły rok. Faktura jest z grudnia i w tym miesiącu za nią zapłacę. Czy wydatek mogę zaliczyć do kosztów w tym roku, mimo że prenumerata jest zamówiona na następny? [/b][b]Tak [/b]Czytelnik zaliczy wydatek na prenumeratę do kosztów w momencie poniesienia, którym jest dzień wystawienia faktury. Czyli jeszcze w 2008 r. Oczywiście pod warunkiem, że wydatek jest związany z działalnością. Zamówione czasopisma muszą więc przydać się w firmie.Wydatek na prenumeratę to koszt pośredni, czyli taki, którego nie da się powiązać z konkretnym przychodem. Ale można go odliczyć, zgodnie bowiem z art. 22 ust. 1 ustawy o PIT kosztem są wydatki poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów. Ujmujemy go w kolumnie 13 podatkowej księgi przychodów i rozchodó...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA