fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Euro 2012

UEFA spokojniejsza

W siedzibie UEFA w Nyon odbyło się kolejne posiedzenie komitetu sterującego mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie. Zdaniem UEFA jest coraz mniej powodów do niepokoju
Komitet sterujący to robocza grupa, składająca się z przedstawicieli UEFA oraz federacji Polski i Ukrainy. Jego członkami ze strony polskiej byli dotychczas Michał Listkiewicz i Adam Olkowicz, ale po wyborze na prezesa Grzegorz Lato zastąpił Listkiewicza. Wczoraj w posiedzeniu uczestniczyli wszyscy trzej oraz prezes spółki PL.2012 Marcin Herra.
Delegacja ukraińska składała się z przedstawicieli wyższego szczebla. Oprócz Hryhorija Surkisa, który jest także członkiem Komitetu Wykonawczego UEFA, do Nyon przyjechał wicepremier Iwan Wasiunyk, a także dyrektor Dyrekcji Wykonawczej Euro 2012 Iwan Fedorenko i szef biura koordynacyjnego Ilia Szewliak.
– UEFA chciała usłyszeć, co dzieje się na Ukrainie, i czy w związku z niestabilną sytuacją polityczną Euro może być zagrożone – powiedział „Rz“ Adam Olkowicz. – Premier Wasiunyk przedstawił nową strukturę działania, powiedział, że biuro koordynacyjne podlega bezpośrednio kancelarii premier Julii Tymoszenko, 17 koordynatorów w całym kraju z ramienia rządu nadzoruje przebieg prac i nie ma powodu do obaw.
Z kolejnych raportów UEFA o stanie przygotowań, w rozdziale dotyczącym stadionów znika w Polsce kolor czerwony świadczący o zagrożeniu. Wszystko idzie w dobrym kierunku, nie padały żadne groźby o odebraniu mistrzostw i Komitet Wykonawczy na dzisiejszym posiedzeniu powinien to wszystko ze spokojem przyjąć do wiadomości – zakończył Olkowicz.
Nad przygotowaniami do mistrzostw czuwa w UEFA Departament Euro 2012, na którego czele stoi Szwajcar Martin Kahlen, szef organizacyjny Euro 2008. Wkrótce Polska i Ukraina powołają swoje komitety organizacyjne. Nie wiadomo jeszcze, czy będą to wydzielone organy federacji piłkarskich czy niezależne spółki.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA