fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Dom po włosku z przeszkleniami

Casa Verona firmy Verona Building będzie się składać ze 117 apartamentów
Materiały Inwestora
Wmurowaniem kamienia węgielnego firma Verona Building, należąca do włoskiego dewelopera Valdadige Construzioni, oficjalnie rozpoczęła swą pierwszą inwestycję w stolicy Wielkopolski
Casa Verona – czyli Dom Verona – ma powstać w centrum miasta przy ul. Garbary. Będzie się składać ze 117 luksusowych, klimatyzowanych apartamentów, które można dowolnie aranżować. Budynek zaprojektował poznański architekt Jerzy Gurawski.
Koszt inwestycji sięga 100 mln zł. Inwestor zapewnia, że o reprezentacyjnym charakterze Casa Verona zadecydują m.in. materiały wykończeniowe, takie jak marmur, szkło i drewno, zastosowane w częściach wspólnych oraz na fasadach. Budynek ma mieć przeszklenia, rozległe balkony i tarasy, a także zieleń w małych ogródkach. Casa Verona, w której znajdą się recepcja i ochrona, będzie monitorowana. W apartamentowcu zaprojektowano podziemny parking, a potencjalnych nabywców lokali kusić ma też m.in. fitness club z basenem, jacuzzi i sauną przeznaczonymi do wyłącznej dyspozycji mieszkańców.Średnia cena mkw. apartamentu to 9 tys. zł netto.
Zgodnie z projektem parter obiektu wypełni galeria handlowa z prestiżowymi sklepami. Inwestycja ma się zakończyć za blisko dwa lata, ale w trakcie wmurowania kamienia węgielnego nie podano, czy to będzie wrzesień 2010 r. czy początek 2011 r. Verona Building buduje w Polsce cztery apartamentowce: dwa w Krakowie i po jednym w Poznaniu i we Wrocławiu. Deweloper sprzedał już pierwszą inwestycję pod Wawelem, czyli budynek Villa Verona, oraz apartamenty Rondo Verona i Concerto Verona we Wrocławiu. W planach należąca do Włochów firma ma pięć projektów: dwa w Krakowie oraz kolejne we Wrocławiu i w Oporowie graniczącym ze stolicą Dolnego Śląska. Wszystkie zakładają wznoszenie i sprzedaż wysokiej klasy apartamentów.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA