fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Skarga KE zostanie wycofana z Trybunału Sprawiedliwości?

Fotorzepa, Jak Jakub Dobrzyński
Planowana na dziś rozprawa w sprawie przebiegu drogi przez Dolinę Rospudy ani dziś, ani w październiku nie trafi na wokandę Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Termin pierwszej rozprawy - przynajmniej na razie - jest nieznany
Odwołanie rozprawy - jak dowiedziało się Polskie Radio Białystok - może oznaczać, że Komisja Europejska, która pozwała Polskę przed Trybunał, rozważa możliwość wycofania skargi.
Poseł PO Leszek Cieślik nie wyklucza, że Trybunał zwleka, ponieważ Komisja Europejska jest skłonna wycofać skargę, jeśli nowa decyzja środowiskowa, którą wyda minister środowiska nie będzie sprzeczna z unijnymi przepisami. Poprzednią unieważnił Naczelny Sąd Administracyjny i teraz procedura prowadzona jest od początku, a u jej podstaw leży raport ekspertów mających ocenić, który z trzech wariantów przebiegu trasy : przez Rospudę, Chodorki i Raczki, jest najkorzystniejszy dla przyrody. Zgodnie z zapowiedziami rządu, jego treść ma być opublikowana 28 listopada. Istnieje jednak inna, dużo mniej optymistyczna możliwość, że europejskim sędziom po prostu się nie spieszy i sprawa trafiła na półkę, bo w lipcu ubiegłego roku Trybunał odrzucił wniosek polskiego rządu o rozpatrzenie jej w trybie pilnym.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA