fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Mówią sponsorzy konkursu „Dom marzeń Polaka III”

Najcenniejsza nagroda
„Dom Marzeń Polaka” pozwala wygrać dom jednorodzinny. To chyba najcenniejsza nagroda w Polsce – nie tylko w wymiarze ekonomicznym. Przede wszystkim chodzi o własne miejsce, które zapewnia spokój i bezpieczeństwo. Większość Polaków dąży do posiadania własnego domu. Myślę, że jest on dla nas synonimem rodzinnego szczęścia i powodzenia. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do młodego małżeństwa – państwa Latkowskich. Jednak wszyscy uczestnicy tego konkursu są na swój sposób zwycięzcami, ponieważ dali sobie szansę – nawet jeśli nie wygrali głównej nagrody, zaczęli realnie myśleć o własnym domu, a to już dobry początek. Ponadto zainteresowali się współczesnym budownictwem jednorodzinnym i dowiedzieli, że budować na podstawie rzetelnej dokumentacji, z dobrych materiałów i ze sprawdzonym wykonawcą to największa oszczędność na budowie. Współczesny inwestor nie pozwoli sobie wmówić, że nie warto zainwestować w sprawdzone technologie, gdyż wie, że dzięki nim może zyskać niższe koszty utrzymania budynku w przyszłości. Budujący zdaje sobie sprawę, że tylko przemyślany projekt pochodzący od sprawdzonego architekta pozwoli uzyskać optymalny efekt, a połączenie wszystkich wymienionych elementów gwarantuje sprawne prowadzenie budowy wymarzonego domu. I tego właśnie życzę wszystkim budującym: spokoju i zadowolenia.
Ciekawe pomysły na domy
– Konkurs „Dom marzeń Polaka” to przedsięwzięcie, które nagradza niezwykłe pomysły ludzi na ich własny dom. Zwykle są to osoby, których koncepcje z różnych względów mogą być trudne do zrealizowania we własnym zakresie. Dlatego też bardzo się cieszę, że przynajmniej w ten sposób będą mogły spełnić się ich marzenia. Z pewnością warto organizować takie konkursy. Pobudzają one wyobraźnię, jak w niebanalny sposób stworzyć przestrzeń, w której chcielibyśmy zamieszkać i czulibyśmy się najbardziej komfortowo. Jestem też dumna z tego, że nasza firma ma swój udział w radości tych, którzy już niedługo zamieszkają w domu swoich marzeń.
Będą budować sami
– Ostatnia edycja konkursu „Dom marzeń Polaka” pokazała, jak silne jest marzenie o własnym domu – o miejscu, do którego byśmy tęsknili i wracali, gdzie otoczeni najbliższą rodzinę odpoczywalibyśmy od zgiełku i problemów świata.
Prace na konkurs nadsyłali zarówno ludzie młodzi, jak i starsi. Często w ich przygotowaniu brały udział całe rodziny, a nawet małe dzieci. Uczestnicy konkursu podkreślali znaczenie przestrzeni wspólnej, dlatego sercem domu zazwyczaj była otwarta kuchnia z jadalnią i salonem. Prawie wszyscy marzyli o tym, by w salonie znalazł się kominek. Część uczestników konkursu deklarowała, że jeśli nie uda im się wygrać domu, to wybudują go samodzielnie.
Przede wszystkim edukacja
– Konkurs „Dom marzeń Polaka” jest akcją edukacyjną, zakrojoną na całą Polskę. Dla naszej firmy najważniejsza jest edukacja w zakresie budowy domu. I tak traktujemy ten program. Poradnik drukowany przy okazji konkursu pokazał Polakom, na co należy szczególnie zwracać uwagę przy budowie domu, czym kierować się przy wyborze materiałów budowlanych oraz że budowa domu to duża inwestycja. Same już relacje z budowy zwycięskiego domu pokazały, co oznacza podjęcie decyzji o budowie domu – jakie problemy do rozwiązania mogą przytrafić się w praktyce.
Jako partnerów konkursu cieszy nas tak duże zainteresowanie akcją, czego dowodem była liczba nadesłanych prac. Budowa domu dla zwycięzców konkursu to ogromne przedsięwzięcie organizacyjnie. Gratuluję Pracowni Archipelag, że udźwignęła ten ciężar i przy wszystkich niespodziankach, jakie przyniósł rynek budowlany w zeszłym roku, doprowadziła budowę do stanu surowego zamkniętego. A przyszłym mieszkańcom życzę szczęśliwych lat spędzonych w wymarzonym domu.
Spełnienie marzeń
– Sponsorowanie konkursu „Dom marzeń Polaka” było dla nas wielką przyjemnością. Cieszymy się, że między innymi dzięki naszym oknom spełniło się czyjeś marzenie. Dom jednak to nie tylko cztery ściany, dach i okna, ale przede wszystkim atmosfera, którą tworzą jego mieszkańcy. Na pewno w wymarzonym miejscu dużo łatwiej jest realizować plany i śmielej można patrzeć w przyszłość.
Warto podkreślić, że konkurs spełnił również ogromną rolę edukacyjną. Dzięki cotygodniowym artykułom uczestnicy konkursu oraz wszyscy czytelnicy „Nieruchomości” „Rzeczpospolitej” mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami stosowanymi obecnie w budownictwie jednorodzinnym. Eksperci zwracali uwagę na konieczność uwzględniania kosztów eksploatacji budynku już na etapie jego projektowania. Informowali, jak zastosowanie energooszczędnych materiałów budowlanych, na przykład okien i drzwi, pozwoli obniżyć w przyszłości koszty ogrzewania.
To cenne porady nie tylko dla laureatów konkursu, ale dla wszystkich marzących o własnym domu.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA