fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Wybieramy najlepszych

Rzeczpospolita
W piątek w naszej redakcji spotkała się kapituła„Rankingu samorządów”. Po raz kolejny będziemywybierać najlepsze gminy i miasta
Członkowie kapituły – jak co roku – rozmawiali o kryteriach oceny samorządów. Decydowali, jak oceniać finanse gmin i miast za ostatnie cztery lata (badane są w pierwszym etapie plebiscytu). Rozmawiali też o pytaniach umieszczonych w ankiecie rozsyłanej w etapie drugim. Celem obu działań ma być wyłonienie miast i gmin najlepiej zarządzanych.
Po wstępnej analizie kapituła zaakceptowała przygotowaną przez redakcję listę kilkuset miast, gmin miejskich, miejsko-wiejskich i wiejskich, które są w dobrej kondycji finansowej. W najbliższych dniach do samorządów tych trafi specjalna ankieta. Te miasta i gminy, które ją wypełnią i odeślą, będą brane pod uwagę w drugim etapie. Dodatkowo w tym roku nagrodzimy samorządy, które najlepiej wykorzystywały środki unijne, oraz takie, które wprowadzają innowacyjne zarządzanie i obsługę mieszkańców.
Przewodniczącym kapituły rankingu po raz czwarty został były premier, a obecnie eurodeputowany prof. Jerzy Buzek. W jej skład weszli też m.in.: wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska, wiceminister rozwoju regionalnego Krzysztof Hetman, twórca reformy samorządowej prof. Michał Kulesza oraz osoby, które samorządami i samorządnością zajmują się od wielu lat.
Partnerem „Rzeczpospolitej” jest Bank Gospodarstwa Krajowego.
k.o.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA