fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Spielberg dzięki Hindusom odzyska DreamWorks?

Według informacji Wall Street Journal hinduski koncern mediowy Reliance ADA Group zainwestuje w byłe studio filmowe Steven’a Spielberg’a DreamWorks SKG 500 mln USD.
Kapitał DreamWorks wzrośnie o około 1 mld USD. Pieniądze otrzyma od hinduskiego koncernu Reliance ADA Group. Na początek będzie to 500-600 milionów dolarów, w sumie grupa zobowiązała się wesprzeć firmę kwotą 1,2 miliarda dolarów
Pozwoli to firmie Steven’a Spielberg’a uniezależnić się od koncernu mediowego Viacom i studia filmowego Paramount Pictures.
Chip Sullivan rzecznik prasowy DreamWorks odmówił komentarzy w tej sprawie.
Viacom kupił DreamWorks w 2006 za 1.6 mld USD. Niestety współpraca między obiema firmami od początku nie układała się najlepiej.
Steven Spielberg, David Geffen i Jeffrey Katzenberg, założyciele firmy DreamWorks, dostarczyli studiu Paramount wielu hitów min.: Dreamgirls, Ostrza chwały, Transformers czy Norbit.
Nowy DreamWorks będzie produkował około 6 filmów rocznie.
Na razie dystrybucją w USA zajmować się będzie w dalszym ciągu Paramount, a po wygaśnięciu umowy DreamWorks zwiąże się prawdopodobnie bądź z Universalem bądź też z 20th Century Fox.
Źródło: Los Angeles Times
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA