fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rozmaitości

Brytyjskie MSZ: Uważajcie na jarmarkach

AFP
Szwedzkie i szwajcarskie jarmarki bożonarodzeniowe mogą być potencjalnym celem ataku terrorystów - uważa brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które właśnie wystosowało nowe ostrzeżenie dla podróżnych
Jak informuje portal branżowy Travel Weekly, brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych uaktualniło listę krajów, do których ryzykownie jest wyjeżdżać na jarmarki bożonarodzeniowe i imprezy noworoczne. Zdaniem brytyjskich władz turyści powinni być szczególnie ostrożni w czasie tego rodzaju wydarzeń w Austrii, Belgii, Danii, Francji, Niemczech, Włoszech, a także w Szwecji i Szwajcarii. Przy każdym z państw resort przypomina, że w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku należy spodziewać się tam zwiększonej liczby funkcjonariuszy bezpieczeństwa.
"Należy zachować ostrożność i postępować zgodnie z wytycznymi lokalnych władz" – podaje na swojej stronie internetowej brytyjskie MSZ. Zmiana komunikatu została wprowadzona już po tym, jak przed zwiększonym zagrożeniem terrorystycznym w tym okresie ostrzegał amerykański Departament Stanu.
W zeszłym roku celem ataku terrorystów stał się jarmark świąteczny w Berlinie. W sylwestra miał zaś miejsce atak na klub nocny w Stambule.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA