fbTrack

Sport

GP Hiszpanii: wygrał Raikkonen, Kubica czwarty

Bolid Kubicy w trakcie treningu w Hiszpanii
AFP
Ekipa Ferrari triumfuje w GP Hiszpanii. Wyścig wygrał Kimi Raikkonen przed kolegą z teamu Brazylijczykiem Felipe Massą. Robert Kubica tym razem tuż za podium: zajął czwartą lokatę za Brytyjczykiem Lewisem Hamiltonem. Tylko 13 kierowców ukończyło wyścig na torze Catalunya.
Broniący tytułu mistrza świata Raikkonen triumfował po raz drugi w sezonie, wyprzedzając kolegę z zespołu Ferrari - Brazylijczyka Felipe Massę i Brytyjczyka Lewisa Hamiltona z McLaren-Mercedes.
Robert Kubica na pierwszym wirażu musiał uznać wyższość Lewisa Hamiltona i spadł na 5. pozycję. Ale już na pierwszym okrążeniu na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa - kolizji ulegli Adrian Sutil i Sebastien Vettel. W przeciwieństwie do Kubicy wyścig świetnie zaczął Nick Heidfeld, który przesunął się o dwie pozycje.
Na czele wyścigu znajduje się para Ferrari - Kimi Raikkonen i Felipe Massa, który wyprzedził Fernando Alonso. Na 7. okrążeniu swój udział w GP Hiszpanii zakończył drugi kierowca Renault Nelson Piquet Jr. Na 16. okrążeniu do boksu na tankowanie zjechał Fernando Alonso i Robert Kubica awansował na 4. pozycję. Polak wskoczył do pierwszej trójki po 19. okrążeniu, gdy na tankowaniu pojawił się Felipe Massa, a na drugie miejsce Kubica awansował po zjeździe Kimi Raikkonena. Na 21. okrążeniu na torze po raz drugi pojawił się samochód bezpieczeństwa - na barierze z opon wyścig zakończył Heikki Kovalainen z McLarena, który stracił panowanie nad bolidem, gdy uszkodzeniu uległo ogumienie jego pojazdu. Po tankowaniach i opuszczeniu boksu na pierwsze miejsce wrócił Raikonen, a Nick Heidfeld wyprzedził Fernando Alonso. Robert Kubica w tym sezonie, po nieudanym starcie w Grand Prix Australii, był drugi w Malezji i trzeci w Bahrajnie, dzięki czemu zajmuje czwartą pozycję w MŚ z dorobkiem 14 punktów, takim samym jak trzeci w stawce Hamilton i piąty Kovalainen. Przed nimi znajdują się tylko Raikkonen - 19 pkt i Heidfeld - 16. W dzisiejszym wyścigu kierowcy mieli do pokonania dystans 307,104 km, czyli 66 okrążeń po 4655 m. Przed rokiem na torze Catalunya pierwszy był Massa, przed Hamiltonem, Alonso i Kubicą.
Źródło: ROL

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL