fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Szejnfeld: Wyborcy Kukiza chcą koalicji z PO

Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Będziemy potrafili budować nową, dobrą przyszłość, ale bez was - mówił w TVN24 do polityków związanych z PiS poseł PO Adam Szejnfeld sugerując, że wyborcy Pawła Kukiza woleliby, aby wszedł on w koalicję z PO, niż z PiS.

Z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" i sondażu Millward Brown S.A. dla "Faktów" TVN wynika, że gdyby Paweł Kukiz stworzył formację polityczną i wystartował z nią w wyborach prezydenckich, jego ugrupowanie byłoby trzecią siłą w parlamencie.

Szejnfeld komentując te sondaże stwierdził w TVN24, że ponad 20 proc. wyborców, którzy poparli Kukiza w I turze wyborów prezydenckich, wolałoby koalicję Kukiza z PO, niż z PiS w parlamencie.

Z kolei Adam Bielan z Polski Razem ocenił, że dobry wynik Kukiza to problem dla PO, która "będzie mieć większe problemy z utrzymaniem wyborców". - On z całą pewnością w tym krótkim czasie może zamieszać na polskiej scenie politycznej - ocenił polityk.

Paweł Kukiz po I turze wyborów nie udzielił poparcia żadnemu z kandydatów, którzy weszli do II tury wyborów. Zapowiedział też, że na wyborach prezydenckich nie zakończy się jego kariera polityczna.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA