fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kultura

KONKURS: Wygraj zaproszenie na koncert z muzyką Georga Friedricha Händla

Ann Hallenberg Fot. Nancy Glor
Filharmonia Narodowa
Już w sobotę 16 maja Filharmonia Narodowa w Warszawie zaprezentuje koncert zespołu Il Complesso Barocco, który wykona arie i fragmenty instrumentalne z oper Georga Friedricha Händla. Dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenia.

W ciągu ponad 35-letniej działalności Il Complesso Barocco artyści zdobyli uznanie krytyków, oceniających zespół jako jeden z najlepszych interpretatorów muzyki od manieryzmu po klasycyzm, koncentrując swój repertuar wokół włoskiej barokowej muzyki oratoryjnej i operowej. Słyną nie tylko z doskonałej techniki, precyzji i stylistycznej wierności, ale także z charakterystycznego brzmienia, wypracowanego pod kierownictwem swojego szefa i założyciela - Alana Curtisa. Dzięki tym cechom międzynarodowy skład orkiestry (założonej w Amsterdamie) występuje w najważniejszych salach koncertowych Europy i Stanów Zjednoczonych. Dorobek fonograficzny nagradzany był licznymi wyróżnieniami (m.in. Diapason d'Or) i dobrymi recenzjami.

Gwiazdą wieczoru będzie śpiewaczka Ann Hallenberg, którą krytycy określają jako: „fenomenalny szwedzki mezzosopran" (Voix des Arts, 2015) czy „doskonała wokalnie i aktorsko" (Gramophone Magazine, 2013).

Artystka regularnie pojawia się w znanych europejskich teatrach operowych, m.in.: Teatro alla Scala w Mediolanie, Teatro Real w Madrycie, Opéra National w Paryżu, Staatsoper w Stuttgarcie, Oper der Stadt w Bonn, Netherlands Opera w Amsterdamie. Aktywnie występuje także w salach koncertowych i podczas festiwali muzycznych w Europie i USA, współpracuje z wieloma wybitnymi dyrygentami, takimi jak Fabio Biondi, Alan Curtis, Philippe Herreweghe, David Stern, Marc Minkowski. Głównym nurtem jej repertuaru jest muzyka dawna, ale Ann Hallenberg nie stroni także od dzieł późniejszych epok, jest m.in. znakomitą interpretatorką muzyki późnego romantyzmu.

Program koncertu nosi tytuł „Händel znany i nieznany" i zawiera arie i fragmenty instrumentalne z oper m.in. Rinaldo, Admeto, Ottone, Agrippina, Serse, Radamisto czy Giulio Cesare.

Sobota, 16 maja 2015, godz. 18:00, Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

IL COMPLESSO BAROCCO
Alan CURTIS dyrygent, klawesyn
Ann HALLENBERG mezzosopran
Boris BEGELMAN skrzypce
Isabella BISON skrzypce
Stefano MAROCCHI altówka
Catherine JONES wiolonczela
Davide NAVA kontrabas
Andrea BRESSAN fagot
Pier Luigi CIAPARELLI arcylutnia

KONKURS

Dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenia na koncert "Muzyka dawna" Il Complesso Barocco:

16 maja, godz. 18.00 - 2 podwójne zaproszenia - (esemes o treści ZW.03.Imię Nazwisko)

Aby je wygrać, wyślij w czwartek (14 maja) esemes z danym kodem na nr 71601 (cena 1 zł plus VAT - 1,23 zł).

Wygrywa co drugi esemes z danym kodem wysłany na podany numer w godz. 15.30 - 17.30 w dniu 14 maja, do momentu wyczerpania puli nagród (zaproszenie będzie można odebrać na miejscu w dniu wydarzenia, informacja o wygranej znajdzie się w esemesie zwrotnym).

Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA