fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Meksyk: Szczepionka zabiła dwoje dzieci

Szczepionki zabiły dwoje dzieci w Meksyku
Flickr
Dwoje rocznych dzieci zmarło, a 37 zostało hospitalizowanych z powodu alergicznej reakcji na szczepionki rekomendowane przez pracowników Meksykańskiego Instytutu Zabezpieczenia Społecznego.

37 hospitalizowanych dzieci pochodzi z miasteczka La Pimienta w stanie Chiapas - jedno dziecko jest w stanie krytycznym, a stan 14 dzieci jest poważny - poinformowali przedstawiciele Sekretariatu Zdrowia stanu Chiapas. Nieco inne dane podał Meksykański Instytut Zabezpieczenia Społecznego - według jego przedstawicieli do szpitali w wyniku alergicznej reakcji na szczepionkę trafiło 29 dzieci.

Przyczyną śmierci dwojga rocznych dzieci była reakcja na szczepionki przeciwko gruźlicy, rotawirusom i wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, które podano im w szpitalu w Simojovel w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Meksykański Instytut Zabezpieczenia Społecznego i Sekretariat Zdrowia stanu Chiapas wszczęły postępowanie wyjaśniające dlaczego dzieci zareagowały w tak gwałtowny sposób na podane im szczepionki. Do czasu zakończenia tych postępowań w całym kraju wstrzymano podawanie dzieciom szczepionek, jakie zastosowano w Simojovel.

Źródło: latino.foxnews.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA