Rosja nie zachwieje General Motors

Bloomberg
Zdecydowaliśmy się na zmianę modelu biznesowego w? Rosji, wygaszamy produkcję w ?St. Petersburgu. Nie będziemy inwestować tam, gdzie przyszłość jest nieprzewidywalna – mówi prezes General Motors Mary Barra.

Rz: Czy 2014 rok był dobry dla General Motors?

Zdecydowanie dobry i dla GM i dla Opla. W GM — kolejne rekordy zysku, sprzedaży i udziałów rynkowych. Nasze europejskie marki Opel/Vauxhall odnotowały najlepszy wynik sprzedaży od 2011 roku, a skoro zależy nam na sukcesie globalnym, musimy go odnieść właśnie w Europie. Po realizacji naszej strategii wszystko wskazuje, że tak będzie. Zdecydowaliśmy się na zainwestowanie w Oplu/Vauxhallu 4 mld euro do roku 2016. To największa ofensywa produktowa, jaką kiedykolwiek mieliśmy dla tych marek- 27 nowych modeli i 17 nowych silników w latach 2014-2018. Wśród naszych 10 marek, Opel jest jedną z kluczowych.

Musiała się pani także uporać z problemem wadliwych stacyjek w autach GM. Jak pani zdaniem ucierpiał na tym wizerunek firmy godnej zaufania, którą chce pani budować?

Nad rozwiązaniem tego problemu pracowaliśmy cały ubiegły rok i cały proces był przejrzysty, odbywał się przy „otwartych drzwiach". Chcieliśmy, żeby nie...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL