fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platformy handlu bitcoinami upodabniają się do giełd

Dwaj spośród największych na świecie operatorów giełd, Nasdaq OMX i NYSE, wsparli platformy umożliwiające handel bitcoinami.
Bloomberg
Tradycyjne instytucje zaczynają wspierać rozwój rynku wirtualnych walut.

Można odnieść wrażenie, że bitcoin już z nami zostanie – tak Nicholas Colas, główny strateg rynkowy domu maklerskiego ConvergEx, skomentował informację, że jedna z platform umożliwiających handel tą wirtualną walutą będzie korzystać z systemu transakcyjnego grupy Nasdaq OMX, operatora tradycyjnych giełd.

Awans z peryferiów

Nowojorska platforma Noble Markets kupiła od Nasdaq OMX licencję na użytkowanie technologii X-stream, z której korzysta ponad 30 giełd na świecie, m.in. tokijska i singapurska. Operator dodatkowo zaangażuje się w marketing platformy przeznaczonej dla firm i instytucjonalnych inwestorów obracających bitcoinem i innymi wirtualnymi walutami, co sugeruje, że nie tylko chce zarobić na opłatach licencyjnych, ale naprawdę wierzy w perspektywy rozwoju tego rynku. – To wyraz zaufania do bitcoina – przyznał Colas.

Do tej pory rynek bitcoina i innych wirtualnych walut rozwijał się na uboczu świata finansów. Platformy tworzyły własne sy...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA