fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Koncert z okazji Dnia Niepodległości Grecji

Thanos Mikroutsikos
materiały prasowe
Znany grecki kompozytor Thanos Mikroutsikos będzie główną postacią specjalnego koncertu dla uczczenia 194. rocznicy Narodowego Dnia Niepodległości. Odbędzie się on 25 marca w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II w Warszawie.

W wieczorze zorganizowanym przez Ambasadę Grecji Thanosowi Mikroutsikosowi towarzyszyć będą piosenkarka Rita Antonopoulu i wirtuoz instrumentów dętych Tymios Papadopoulos.

Thanos Mikroutsikos to artysta wszechstronny. Jest autorem oper, muzyki symfonicznej, kameralnej, teatralnej, filmowej i eksperymentalnej. Jednocześnie znacząca cześć jego dorobku to utwory rozrywkowe – setki melodii skomponowanych do tekstów greckich i zagranicznych poetów. Urodził się w 1947 roku w miejscowości Patra. Wcześnie zaczął edukację muzyczną - początkowo w Towarzystwie Filharmonicznym miasta Patra, a następnie w Hellenic Conservatory (w klasie fortepianu).

Za swój dorobek w dziedzinie muzyki teatralnej uhonorowany został w roku 2002 nagrodą „Dimitrisa Mitropoulosa" przyznawaną przez Hellenic Centre of Theatrical Research.W latach 1994-1996 Thanos Mikroutsikos był ministrem kultury Grecji, a dwa lata wcześniej wiceszefem tego resortu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA