fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Poczta Polska musi się zmienić

Fotorzepa/Tomasz Jodłowski
W małych miejscowościach listonosza wszyscy znają. Relacje z klientami są bezcenne i my je mamy, co daje nam przewagę nad rywalami. Teraz trzeba to przełożyć na zarabianie pieniędzy – mówi prezes Poczty Polskiej Jerzy Jóźkowiak.

Rz Związkowcy z Poczty Polskiej (PP) zgodzili się na nowe warunki wynagrodzenia. Pocztowcy stracą czy zyskają?

W ramach budżetu premiowania trzykrotnie wzrosła kwota, którą wypłacamy za efekty. Do tej pory 75 proc. budżetu było wypłacane w formie tzw. premii jakościowej, niepowiązanej z wynikami pracy. Dziś będzie ona uzależniona od realizowanych przez pracownika zadań oraz wyników spółki. Pracownik będzie wiedział, jaką wagę ma przypisaną do danego zadania, jak jego realizacja jest mierzona i w jaki sposób przekłada się na premię. Gdybyśmy przyłożyli nowy budżet premiowy do wyników spółki za rok 2014, to wypłacilibyśmy 90 proc. tego budżetu, czyli więcej, niż przeznaczaliśmy na premie.

Co z redukcją zatrudnienia?

Do programu dobrowolnych odejść zgłosiło się ponad 4 tys. osób, ale nie podjęliśmy jeszcze decyzji, bo szukamy różnych rozwiązań, by ograniczyć liczbę odchodzących. Prowadzimy analizy, które pozwolą ją zmniejszyć....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA