Grupa ZPR i TVP rozważają zostanie operatorem naziemnej TV

Do 29 kwietnia firmy mogą zgłaszać się do Urzędu Komunikacji Elektronicznej, jeśli są zainteresowane zostaniem operatorem nowego pakietu stacji naziemnej telewizji cyfrowej .
Fotorzepa/Mateusz Pawlak
Grupa ZPR i TVP rozważają zostanie operatorami telewizji naziemnej. To oznacza, że chętnych jest już przynajmniej czterech.

Do 29 kwietnia firmy mogą zgłaszać się do Urzędu Komunikacji Elektronicznej, jeśli są zainteresowane zostaniem operatorem nowego pakietu stacji naziemnej telewizji cyfrowej (tzw. multipleksu nr 8).

Zainteresowany tym konkursem jest przede wszystkim Emitel (operator trzech już działających cyfrowych multipleksów) oraz spółka Polski Operator Telewizyjny, należąca do Polsatu i TVN.

Z informacji „Rz" wynika jednak, że jest jeszcze przynajmniej dwóch chętnych. Udział w konkursie UKE rozważa Grupa ZPR Media, której spółki nadają w ramach naziemnej telewizji kanały Polo TV, Fokus TV i Eska TV. – Braliśmy udział w konsultacjach dotyczących zagospodarowania ósmego multipleksu, teraz analizujemy kryteria konkursowe. Na podjęcie decyzji jest mało czasu, terminy są krótkie – mówi Zbigniew Benbenek, szef rady nadzorczej ZPR.

Podobny ruch rozważa TVP, która ma na multipleksie zarezerwowane trzy miejsca na swoje stacje w standardowej rozdzielczości (SD) lub dwa...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL