fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Chinka szefową ICAO

Fang Liu (z lewej) , dotychczasowy sekretarz generalny ICAO Raymond Benjamin (w środku) i przewodniczący rady ICAO Olumuyiwa Benard Aliu
materiały prasowe
Rada Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego ICSAO wybrała Chinkę Fang Liu sekretarzem generalnym

Chinka jest pierwszą kobietą w 70-letniej historii tej agendy ONZ, która pokieruje nią od 1 sierpnia przez następne 3 lata, po Francuzie Raymondzie Benjamin. W ICAO pracuje od 2007 r., ostatnio na stanowisku dyrektora biura administracji i usług. W latach 1987-2007 zajmowała różne stanowiska w departamencie międzynarodowym chińskiego urzędu lotnictwa CAAC, współpracującego z ICAO. Za konkurentów miała kandydatów z Australii, Indii i Emiratów

Do obowiązków sekretarza generalnego należy nadzór na sekretariatem organizacji w Montrealu, pełnienie obowiązków jej prezesa. Sekretarz podlega 36-osobowej radzie, która kieruje obecnie Nigeryjczyk Olumuyiwa Benard Liu.

Organizacja Est od presją zwiększenia bezpieczeństwa w transporcie lotniczym po zniknięciu samolotu MAS lot MH370 i zestrzeleniu drugiego nad Ukrainą. Na konferencji w lutym kraje należące do ICAO poparły plan śledzenia samolotów niezależnie od radarów i propozycję utworzenia witryny internetowej, w której kraje mogłyby korzystać z informacji o zagrożeniach dla samolotów w strefach objętych konfliktem.

ICAO nie wprowadza przepisów, ale ustala normy, które nabierają na ogół obowiązującej mocy prawnej w 191 krajach członkowskich.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA