fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Rosyjscy szpiedzy wyrzuceni z Czech

Funkcjonariusze jednej z czeskich jednostek specjalnych
YouTube
Trzech rosyjskich dyplomatów prowadziło działalność wywiadowczą w Pradze. Zostali po cichu wyrzuceni z kraju - podają czeskie media.

Radio Český Rozhlas podaje, że tamtejszy kontrwywiad Informacyjna Służba Bezpieczeństwa (BIS), zdemaskował trzech oficerów rosyjskiego wywiadu pracujących jako dyplomaci w rosyjskiej ambasadzie.

Czeska dyplomacja w obawie przed eskalacją konfliktu z Moskwą postanowiła jednak nie nagłaśniać sprawy i po prostu nie przedłużyła dyplomatom prawa pobytu na terenie Czech.

Według czeskich mediów rosyjski MSZ w odwecie nie przedłużył prawa pobytu dwóm dyplomatom czeskiej ambasady w Moskwie. Oficjalnie jednak ani czeski MSZ, ani rosyjska ambasada w Pradze nie komentują sprawy.

Według czeskiego radia Praga początkowo chciała wyprosić z kraju nawet pięciu rosyjskich szpiegów, jednak rosyjska strona uprzedziła, że w takim razie wydali z Rosji taką sama liczbę czeskich dyplomatów. W związku z tym Czechy zdecydowały jedynie na nieprzedłużenie pobytu trzem rosyjskim dyplomatom.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA