fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Rośnie słuchalność RMF FM, reszta dużych rozgłośni traci

Fotorzepa, Michał Walczak Michał Walczak
W grupie ogólnopolskich rozgłośni radiowych o najwyższej słuchalności tylko krakowskie radio RMF FM zwiększyło udziały w rynku słuchalności miedzy grudniem i lutym. Wśród pozostałych rozgłośni górę pną się wciąż wyniki Vox FM.

Udział RMF FM w ogólnopolskim rynku słuchalności wzrósł w okresie od grudnia 2014 do lutego 2015 z 22,1 proc. do 25,8 proc – wynika z badań RadioTrack przeprowadzanych przez MillwardBrown. - To więcej niż wynosi łączny wynik dwóch kolejnych stacji radiowych w rankingu słuchalności – pochwalił się RMF komunikacie. RMF FM pozostał liderem rynku radiowej słuchalności, pogłębiając dystans dzielący go od kolejnego w zestawieniu Radia Zet, którego najnowszy wynik to 13,8 proc. (przy 16,1 proc. rok wcześniej). Kolejne w zestawieniu ogólnopolskich rozgłośni publiczna Jedynka i Trójka, także odnotowały w najnowszej fali badania wyniki gorsze niż przed rokiem. Najnowszy wynik Jedynki to 8,9 proc.( rok wcześniej było to 10,2 proc.), a Trójki: 7 proc. (przy 7,4 rok wcześniej).

Do rozgłośni ogólnopolskich zaliczają się jeszcze Radio Maryja z wynikiem 2,1 proc.(2,5 proc. rok wcześniej), publiczna Czwórka: 0,5 proc.(0,6 proc. rok wcześniej) oraz publiczna Dwójka: 0,5 proc.(bez zmian).

W grupie stacji ponadregionalnych wynikami pochwalić może się zwłaszcza Vox FM, którego najnowszy wynik to 3,7 proc., choć jeszcze rok wcześniej było to 1,6 proc. To skutek przeprowadzonych zmian w profilu i zasięgu tej rozgłośni. W grudniu 2013 r. należąca do Grupy ZPR Media Grupa Radiowa Time (oprócz Vox FM ma m.in.. Radio Wawa i Radio Eska) przekształciła Vox FM w rozgłośnię ponadregionalną nadająca na części częstotliwości ówczesnej sieci Eska Rock i przy okazji przeformatowała je na nadające muzykę disco i disco polo. Słuchalność Vox FM natychmiast poszybowała w górę.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA