fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikty zbrojne

Putin w specjalnym filmie opowie o aneksji Krymu

Prezydent Rosji Władimir Putin
AFP
Państwowa rosyjska telewizja wyemituje film "Krym - droga do Ojczyzny". Prezydent Rosji Władimir Putin opowie w nim, jak doszło do przyłączenia półwyspu do Rosji i wywiezienia z Ukrainy byłego prezydenta Wiktora Janukowycza.

Twórcą filmu o Krymie jest Andriej Kondraszow. Telewizja Rossija-1 ma wyemitować obraz w najbliższym czasie, jednak dokładna data emisji nie jest znana.

W reklamówce zawierającej fragmenty filmu widać prezydenta Rosji Władimira Putina siedzącego w fotelu i opowiadającego historię aneksji Krymu i ucieczki Wiktora Janukowycza z Ukrainy. Putin mówi, że zaprosił na Kreml szefów rosyjskich służb specjalnych i wydał im polecenie, by uratowali życie ówczesnemu prezydentowi Ukrainy. "Bez tego zostałby zniszczony" - mówi na filmie rosyjski przywódca.

Putin opowiada też historię o tym, jak zapadła decyzja o przyłączeniu Krymu do Rosji. "To było w nocy z 22 na 23 (zapewne lutego 2014 roku - red.), zakończyliśmy naradę około 8 rano. Gdy się rozstawaliśmy, powiedziałem, że jesteśmy zmuszeni rozpocząć działania na rzecz powrotu Krymu do Rosji" - powiedział Putin.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA