fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Wzrosty za oceanem

Bloomberg
Poniedziałkowa sesja w Nowym Jorku zakończyła się mocnymi wzrostami.

Gwiazdą poniedziałkowych notowań był Nasdaq. Technologiczny indeks zakończył dzień wzrostem 0,9 proc., co może nie jest jakimś spektakularnym wynikiem, ale ten skok pozwolił mu na przekroczenie psychologicznej granicy 5 tys. pkt. Ostatecznie notowania indeksu zamknęły się na poziomie 5008,1 pkt.

Wzrostami zakończyły poniedziałkowe notowania także pozostałe dwa główne indeksy. S&P500 skoczył o 0,61 proc. do poziomu 2117,39 pkt, a Dow Jones industrial wzrósł o 0,86 proc. do 18288,63 pkt.

Nastroje na Wall Street poprawiły m.in. obniżenie przez bank centralny Chin stóp procentowych oraz dość dobre dane z amerykańskiej gospodarki.

Lepszy od oczekiwań okazał się także odczyt indeksu PMI w amerykańskim sektorze przemysłowym. Wyniósł on w lutym 55,1 pkt i znalazł się na najwyższym poziomie od października. Analitycy oczekiwali w lutym wskaźnika na poziomie 54,3 pkt.

Z danych makroekonomicznych poznaliśmy w poniedziałek także odczyt mierzący wydatki amerykańskich konsumentów, które w styczniu spadły o 0,2 proc. miesiąc do miesiąca, podczas gdy w grudniu spadły o 0,3 proc. miesiąc do miesiąca. Dochody Amerykanów wzrosły o 0,3 proc. miesiąc do miesiąca, wobec wzrostu również o 0,3 proc. miesiąc do miesiąca w poprzednim okresie.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA