fbTrack

Polityka

Dutkiewiczowi wystarczy Wrocław

Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia
Fotorzepa, Bartosz Siedlik
- Półtora roku temu zostałem wybrany prezydentem Wrocławia i przez najbliższe trzy lata jestem dedykowany tej sprawie - powiedział Rafał Dutkiewicz (PO). - Na sto procent nie mam planów walki o prezydenturę Polski - dodał.
- Ja mam ogromne ambicje i jestem najważniejszym człowiekiem na świecie dla mojej niedużej córki i trochę większego syna. Natomiast nie mam ambicji prezydenckich jeśli chodzi o Polskę - powiedział dziś Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, dementując tym samym pogłoski o swoim rzekomym starcie w najbliższych wyborach prezydenckich.
- To jest tak. Raptem półtora roku temu zostałem wybrany na funkcję prezydenta Wrocławia. Na dodatek zostałem wybrany dużą większością w pierwszej turze. To są wybory bezpośrednie. Przez najbliższe trzy jeszcze lata jestem dedykowany tej właśnie sprawie. Byłoby nieprzyzwoite, gdybym się zajmował innymi rzeczami, chyba że te inne rzeczy są naturalną konsekwencją i próbą rozwiązania problemów na które napotykam we Wrocławiu - dodał. Polityczne plany Dutkiewicza to start w wyborach do Parlamentu Europejskiego - w przyszłym roku, a za dwa lata udział w wyborach samorządowych.
Źródło: RMF FM

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL