fbTrack

Tenis

Radwańska na tarczy

Agnieszka Radwańska
Fotorzepa, Piotr Nowak PN Piotr Nowak
Michelle Larcher de Brito zakończyła start Agnieszki Radwańskiej w turnieju WTA w Miami na drugiej rundzie. Wygrała z Polką 2:6, 6:3, 7:515-letnia Michelle tylko początkowo nie wiedziała, jak radzić sobie z bardziej doświadczoną rywalką.
Pierwszy set skończył się po 28 minutach, w drugim Portugalka zaatakowała, i to tak skutecznie, że po dwóch godzinach z okładem odniosła największy sukces w karierze.
Rok temu Larcher de Brito przeszła jedną rundę na Florydzie, teraz już dwie. Będzie tam dostawać kolejne dzikie karty, gdyż opiekuje się nią agencja IMG, która jest także właścicielem turnieju w Miami. W trzeciej rundzie Portugalka zmierzy się z Shahar Peer z Izraela. W deblu Radwańska i Tatiana Pierebijnis (Ukraina) przegrały z Amelie Mauresmo i Swietłaną Kuzniecową 6:7 (7-9), 6:4, 6-10. Marta Domachowska grała z Venus Williams późno w nocy.
Od sukcesu turniej ATP w Miami rozpoczęli Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Polscy debliści pokonali w I rundzie Argentyńczyków Jose Acasuso i Juana Monaco 6:3, 7:6 (7-2).
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL