fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Seks na dużym ekranie

materiały prasowe
Kino Praha zaprasza na 2.Przegląd Filmów Erotycznych: Najlepsze filmowe pozycje. Zmysłowe filmowe doznania od 14 do 16 maja.
Na dużym ekranie pokazywane będą odważne i kontrowersyjne filmy erotyczne. Nie zabraknie też klasyki kina oraz gorących dyskusji z ekspertami z dziedziny seksu.
Przed seansami odbędą się spotkania z psychologami, seksuologami, którzy wprowadzą widzów w erotyczną tematykę filmów. Wśród nich Dr Andrzej Depko (seksuolog), Małgorzata Szwarocka (psycholog, seksuolog), Agnieszka Weseli (historyczka seksualności, edukatorka seksualna), Michał Pozdał (edukator seksualny, wykładowca ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.
W ramach przeglądu będzie można zobaczyć filmy:
Kochanek, reż. Jean-Jacques Annaud - Bohaterów zmysłowego filmu oglądamy przez cały film w łóżku w zaciemnionym pokoju. Zza okna dobiega gwar ruchliwej ulicy, ale odizolowani od świata kochankowie są skupieni wyłącznie na swojej namiętności. Ekranizacja autobiograficznej powieści Marguerite Duras, opowiadająca o niezwykłej miłości łączącej piętnastoletnią Francuzkę i trzydziestoletniego Chińczyka.
Zwiąż mnie, reż. Pedro Almodóvar - Jeden z najbardziej znanych filmów Almodóvara, uważanego na świecie za twórcę niezwykle kontrowersyjnego. Ricky (w tej roli młody Antonio Banderas) wychodzi ze szpitala dla umysłowo chorych. Pierwsze kroki kieruje do byłej kochanki, "gwiazdki" kina porno, Mariny (Victoria Abril). Dziewczyna nie wykazuje zainteresowania kontynuowaniem dawno zakończonej znajomości, odtrącając adoratora. Ricky nie może pogodzić się z porażką. Zdesperowany, nachodzi ją w domu, a gdy Marina nie chce go wpuścić, ogłusza ją uderzeniem w głowę. Nieprzytomną zaciąga do sypialni i przywiązuje do łóżka. Dziewczyna staje się więźniem we własnym domu... Z czasem więzy, które początkowo były torturą, stają się elementem zmysłowej, erotycznej gry, w której nagrodą jest prawdziwe uczucie...
Nimfomanka 1 i 2, reż. Lars von Trier - Kontrowersyjny film duńskiego reżysera – prowokatora i skandalisty - Larsa von Triera, znanego z filmów „Tańcząc w ciemnościach", „Przełamując fale", „Antychryst" i „Melancholia". W dzisiejszym świecie, opętanym przez seks, „Nimfomanka" jest inteligentną i prowokacyjną opowieścią o kobiecie, która postanowiła podporządkować życie poszukiwaniu rozkoszy i erotycznego spełnienia. Film z udziałem plejady gwiazd, takich jak Charlotte Gainsbourg („Melancholia"), Shia LaBeouf („Transformers"), Uma Thurman („Kill Bill"), Jamie Bell („Billy Elliot"), czy Willem Dafoe („Antychryst", „Aviator"). Film zawiera jedne z najodważniejszych scen i kreacji aktorskich w dziejach kina. Lars von Trier stworzył przenikliwe arcydzieło erotyczne - film, który jak żaden inny, podzieli widownię na entuzjastów i oburzonych przekroczeniem granic tego, co wolno pokazywać na ekranie.
Ukryte pragnienia, reż. Bernardo Bertolucci - Gdzie można przeżyć swoją pierwszą miłość? Bernardo Bertolucci odpowiada: tylko w Toskanii. Pierwszą miłość przeżywa tu Lucy (Liv Tyler), młoda dziewczyna z Ameryki, przybyła do Włoch w poszukiwaniu kilku rzeczy: by poznać prawdę o zmarłej matce, poetce - która tu właśnie ją poczęła. Lucy szuka, więc ojca i przez to chce też dowiedzieć się więcej o sobie.  W krajobrazie gorącej Toskanii Lucy poznaje smak miłości. Urzekający pięknem film, w którym erotyka i zmysłowość wpisane są w każdy kadr filmu.
Nagi Instynkt, reż. Paul Verhoeven – „Nagi instynkt" wpisał się już na trwałe do historii kina, a grająca rolę Catherine Tramell - Sharon Stone stała się jedną z największych hollywoodzkich femme fatale. Kiedy film wszedł na ekrany, natychmiast okazał się triumfem. Był to największy sukces komercyjny roku, choć wielu krytyków nie ukrywało swego gniewu, zarzucając filmowi rozpasanie i obecność zbyt wielu śmiałych scen.
W filmie jest tyle pamiętnych scen i motywów, które na stałe zapisały się w historii kina. Zmysłowe dawkowanie erotycznych emocji połączone z dreszczykiem thrillera to kwintesencja kultowego filmu erotycznego wszechczasów.
Bilety tylko 11 zł.
PROGRAM 2.PRZEGLĄD FILMÓW EROTYCZNYCH
14 maja (środa):
godz. 18.00 – spotkanie + pokaz filmu Kochanek, reż. Jean-Jacques Annaud
godz. 20.30 – spotkanie + pokaz filmu Zwiąż mnie, reż. Pedro Almodóvar
15 maja (czwartek):
godz.18.00 – Nimfomanka 1, reż. Lars von Trier
godz. 20.30 – spotkanie + pokaz filmu - Nimfomanka 2, reż. Lars von Trier
16 maja (piątek):
godz.18.00 – spotkanie + pokaz filmu Ukryte pragnienia, reż. Bernardo Bertolucci
godz. 20.30 – spotkanie + pokaz filmu Nagi Instynkt, reż. Paul Verhoeven
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA